Noc Naukowców 2019

W tym roku po raz kolejny mieliśmy przyjemność być współorganizatorami Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej, gdzie poprowadziliśmy warsztaty poświęcone malowaniu światłem.
Po raz kolejny zaskoczyła nas kreatywność, pomysły i dobry humor uczestników oraz ogrom pozytywnej energii, którą wypełnili całe wydarzenie.
Efekty ich artystycznych wizji przed naszymi obiektywami możecie zobaczyć w galerii poniżej!

Czytaj dalej Noc Naukowców 2019

Dziewczyny na Politechniki 2019

W czwartek, 11 kwietnia 2019 roku, mieliśmy możliwość już po raz drugi wziąć udział w akcji „Dziewczyny na Politechniki”, łączącej się z dniami otwartymi na uczelni. Jej celem jest promocja studiów na uczelni technicznej jako atrakcyjnych niezależnie od płci. Postanowiliśmy pokazać uczestnikom, że również osoby o zainteresowaniach szerszych niż jedynie techniczne, mogą odnaleźć na Politechnice swoje miejsce, a jedną z propozycji do nich skierowanych jest Koło Naukowe EduArt.

Czytaj dalej Dziewczyny na Politechniki 2019

Noc Naukowców 2018

W ostatni piątek września już po raz kolejny członkowie KN EduArt mieli przyjemność prowadzić warsztaty poświęcone malowaniu światłem, towarzyszące tegorocznej edycji Nocy Naukowców. Gdy odwiedzający nas goście słyszeli po raz pierwszy słowa „Choć malowanie kojarzy nam się z pędzlem i płótnem, to pokażemy wam, że można także malować aparatem fotograficznym i latarką”, widzieliśmy na twarzach zdziwienie, zaciekawienie i nieufność. Jednak udało nam się zachęcić wszystkich do własnoręcznego przekonania się, że nie kłamaliśmy. Efekty tech fotograficzno-malarskich eksperymentów znajdziecie poniżej. Zapraszamy do obejrzenia prac, a wszystkich, którzy jest współtworzyli – dziękujemy!

Czytaj dalej Noc Naukowców 2018

Mali Naukowcy 2018

Czy można być malarzem, nie mając pędzla, sztalugi, płótna ani farb? Uczestnicy warsztatów „Namaluj to… Światłem!” własnoręcznie przekonali się, że aby zostać artystą, można przedmioty te zastąpić aparatem fotograficznym i latarką. Najważniejszym elementem powstałych obrazów niezmiennie pozostała jednak niezmierzona wyobraźnia ich twórców. Zapraszamy do obejrzenia galerii, prezentującej efekty warsztatów, a wszystkim ich uczestnikom raz jeszcze – dziękujemy! Czytaj dalej Mali Naukowcy 2018

OKFS 2018: Analog w czasach cyfry

Czy w czasach gwałtownego rozwoju techniki jest jeszcze miejsce na fotografię tradycyjną?
Czy ma ona do zaoferowania coś atrakcyjnego pasjonatom i artystom?
A może aparat analogowy jest już jedynie modnym dodatkiem do wiosennej kolekcji mody?
Dlaczego zarówno młodzi ludzie jak i doświadczeni fotografowie pozostają wierni kliszy?
Czego potrzeba, aby na własną rękę odkryć fotografię analogową?
Między innymi na te pytania próbowali znaleźć odpowiedzi członkowie KN EduArt, Tomasz Sokołowski i Tomasz Hęciak, prowadząc warsztaty „Analog w czasach cyfry”, towarzyszące Ogólnopolskiemu Konkursowi Fotografii Studenckiej, organizowanemu corocznie przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Czytaj dalej OKFS 2018: Analog w czasach cyfry

Mali Naukowcy 2017

Mali Naukowcy to coroczne wydarzenie, skupione wokół warsztatów, skierowanych do dzieci pracowników Politechniki Poznańskiej. W tym roku KN EduArt miało przyjemność brać udział w organizacji wydarzenia, oferując warsztaty z członkami sekcji animacji. Uczestnicy mogli własnoręcznie stworzyć tzw. flipbooki – małe książeczki z rysunkami kolejnych klatek animacji, które przy szybkim wertowaniu dają złudzenie płynnego ruchu. Jedynym ograniczeniem była wyobraźnia!

Czytaj dalej Mali Naukowcy 2017

RoboDay

Na zakończenie letniego semestru roku akademickiego 2016/17 studenci kierunku Informatyka Wydziału Informatyki zorganizowali „RoboDay” – całodzienne wydarzenie poświęcone robotyce w różnych odsłonach. Pojawiły się manipulatory, roboty mobilne, automatyczne dzwonki, roboty typu sumo, line-follower, a nawet… pneumatyczne działo na pianki.

Czytaj dalej RoboDay